Ελλαδάρα σ' αγαπώ
Παρακαλώ να είστε προσεκτικοί με το "Όνομα χρήστη" σας και τον κωδικό ασφαλείας. Για όποιο πρόβλημα ή ερώτημα έχετε επικοινωνήστε με τους συντονιστές και διαχειριστές του φόρουμ.
Καλή διαμονή.
Καλωσορίσατε στη παρέα μας. Με μια εγγραφή εντελώς δωρεάν θα μπορείτε να βλέπετε όλα τα ποστ των μελών μας. Μη διστάσετε να κάνετε μια εγγραφή. Το μόνο που χρειάζεται είναι ένα όνομα, μια διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου και ένας κωδικός.
Όσοι γνωρίζετε και μπορείτε να συμβάλετε με τις γνώσεις και την ιδιότητά σας σε κάποιους τομείς (νομικά θέματα, λογιστικά, ψυχολογικά κλπ) παρακαλώ επικοινωνήστε με τους διαχειριστές και συντονιστές μας για να σας κατατοπίσουν πως μπορείτε να προσφέρετε οικειοθελώς πάντα στα μέλη του φόρουμ. Η διαφήμιση θα είναι επακόλουθη.
Όσοι μπορείτε και έχετε κάποιο χρόνο για το φόρουμ επικοινωνήστε με τους διαχειριστές να σας κάνουν συντονιστές συζητήσεων. Αυτό θα διευκολύνει πολύ κι εμάς και όλα τα μέλη που θα έχουν άμεση ανταπόκριση.
Ψηφοφορία
Η νέα κυβέρνηση...
είναι πολύ καλή
0% / 0
είναι αρκετά καλή
100% / 2
είναι τα ίδια με την προηγούμενη
0% / 0
δεν είναι πολύ ξεκάθαρη
0% / 0
αφήνει πολλά κενά...
0% / 0
Πρόσφατα Θέματα
ΑφιερώσειςΠαρ 09 Αυγ 2019, 22:43Σαλονικιός
Τι έκανα σήμερα;Παρ 09 Αυγ 2019, 22:35Πάνος
To AIDS κι εμείς...Πεμ 30 Μάης 2019, 20:52Γατούλης
Αυγουστός 2019
ΚυρΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβ
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Ημερολόγιο

Κορυφαίοι συγγραφείς
1640 Δημοσιεύσεις - 28%
1010 Δημοσιεύσεις - 17%
561 Δημοσιεύσεις - 9%
535 Δημοσιεύσεις - 9%
Πάνος (455)
455 Δημοσιεύσεις - 8%
440 Δημοσιεύσεις - 7%
350 Δημοσιεύσεις - 6%
320 Δημοσιεύσεις - 5%
315 Δημοσιεύσεις - 5%
293 Δημοσιεύσεις - 5%
Κορυφαίοι συγγραφείς του μήνα
25 Δημοσιεύσεις - 24%
20 Δημοσιεύσεις - 19%
16 Δημοσιεύσεις - 15%
10 Δημοσιεύσεις - 10%
10 Δημοσιεύσεις - 10%
7 Δημοσιεύσεις - 7%
5 Δημοσιεύσεις - 5%
5 Δημοσιεύσεις - 5%
5 Δημοσιεύσεις - 5%
1 Δημοσίευση - 1%
Κορυφαίοι συγγραφείς της εβδομάδας
1 Δημοσίευση - 100%
Πόσο λεπτός-ή είστε;
ιδανικο βαρος
Παίξτε το πολύ έξυπνο παιχνίδι
Powered by SudokuKingdom.com

Μοιραστείτε
Πήγαινε κάτω
Μπαμπούλας
Μπαμπούλας
Web Master
Web Master
Αριθμός μηνυμάτων : 1010
Τόπος : Θεσσαλονίκη

Οικονομική κρίση. Δέκα επτά λόγοι για να μας αρέσει ! Empty Οικονομική κρίση. Δέκα επτά λόγοι για να μας αρέσει !

Την / Το Τρι 11 Οκτ 2011, 23:17
Φήμη μηνύματος : 100% (1 ψήφοι)
Μία χιουμοριστική προσέγγιση και εναγώνια προσπάθεια να βρούμε λόγους για
να μας αρέσει η οικονομική κρίση. Λεφτά... μπορεί να μην υπάρχουν, λόγοι όμως
υπάρχουν για να μας αρέσει η οικονομική κρίση, αρκεί να έχουμε αίσθηση του
χιούμορ.

1. Μου αρέσει που όταν λέω για αύξηση στο αφεντικό μου δε με αγριοκοιτάζει αλλά λιώνει στα γέλια. Άσε που έδιωξε καναδυό που δε μου άρεσε η μούρη τους.
  2. Μου αρέσει που πολλοί φίλοι μου μετανάστευσαν για καλύτερο μέλλον, γιατί θα έχω extra προορισμούς διακοπών στο εξωτερικό. Άσε που όλο και κάτι θα στέλνουν τις γιορτές.
  3. Μου αρέσει που ακρίβυνε η βενζίνη και είναι απλησίαστη, και κουνάω λιγότερο το αμάξι γιατί αυτό σημαίνει ότι θα το έχω για
    περισσότερα χρόνια, κάνω καλό στην καρδιά μου και είμαι και πολύ μούρη όταν προτείνω σε φίλους να πάμε τσάρκα με το αμάξι στην εθνική. Άσε που όταν πάμε για μπάνιο το καλοκαίρι τσοντάρουν πια όλοι για βενζίνη ενώ παλιά κάναν τον Κινέζο.
  4. Μου αρέσει που τα καφενεία έχουν γεμίσει άνεργους επιστήμονες με 2 μεταπτυχιακά. Πλέον πας για ουζάκι και αντί για μπάλα συζητάς για μαύρες τρύπες τουλάχιστον.
  5. Επιπλέον για τις γκόμενες, είσαι σίγουρος πια 100% ότι δε σε θέλει για τα λεφτά σου.
  6. Μου αρέσει που ο κουλουρτζής έξω από τα μπουζούκια έχει πιο πολύ δουλειά από τη λουλουδού μέσα στα μπουζούκια.
  7. Μου αρέσει ο που καφές που κερδίζω στο τάβλι με φιλαράκια αποτελεί το 2%του μισθού μου που σημαίνει ότι σε 50 παρτίδες έχω
    βγάλει ένα μισθό.
  8. Μου αρέσει που θα κόψουν τα επιδόματα. Δεν άντεχα να περιμένω σε ουρές όρθιος.
  9. Μου αρέσει που το μέλλον της χώρας είναι αβέβαιο, γιατί σε όλους μας έλειπε λίγο πολύ η περιπέτεια στη ζωή μας.
  10. Μου αρέσει που μπορώ να έχω κατάθλιψη ελεύθερα. Παλιά μου τα είχαν πρήξει όλοι "Τι σου λείπει ρε μαλάκα; Τη δουλειά σου την έχεις, το αμαξάκι σου,τι άλλο θες ;"
  11. Μου αρέσει που στο σούπερ μάρκετ σπάνια περιμένεις πια τον μπροστά να χτυπήσει 2 καρότσια ψώνια, και αν πέσεις σε τέτοιον, του λες να σε καλέσει και σένα στο πάρτι.
  12. Μου αρέσει που βλέπω αυτούς που αποταμίευαν τόσα χρόνια, να χάνουν τα λεφτά τους, γιατί νιώθω καλύτερα που εγώ τα χάλαγα
    πάντα μέχρι τελευταίο ευρώ και τώρα από "σπάταλος" έγινα "προνοητικός" γιατί τουλάχιστον πρόλαβα και τα χάρηκα.
  13. Μου αρέσει που γίνονται πιο πολλοί πολιτικοί γάμοι, γιατί σε αυτούς τουλάχιστον δε χρεώνουν για τους πολυελαίους.
  14. Μου αρέσει που την έχουν δει ξαφνικά όλοι οικολόγοι, και καλά ότι κάνουν οικονομία γιατί προστατεύουν το περιβάλλον.
  15. Μου αρέσει που λένε ότι θα ξαναγυρίσουμε στη δραχμή, γιατί επιτέλους θα ξοδέψω τις δραχμές που είχα φυλάξει για ενθύμιο και
    μου έσπαζαν τα νεύρα όταν δεν είχα μία και υπολόγιζα ότι αντιστοιχούν σε 60-70 ευρώ αλλά δεν τις άλλαζε πια η τράπεζα.
  16. Μου αρέσει που αν πω ότι δουλεύω 2 φορές τη βδομάδα με κοιτούν με συμπάθεια και μου λένε κουράγιο, ενώ πιο παλιά
    σκεφτόντουσαν "Ρε τον τεμπέλη"..
  17. Μου αρέσει που θα έχω κι εγώ μία ιστορία πόνου και δυστυχίας να λέω στις επόμενες γενιές για το παρελθόν της χώρας,
    όπως εμείς ακούγαμε για χούντα και κατοχή. Αλλιώς θα με πέρναγαν για πολύ φλώρο.

Πετράκης
VIP's
VIP's
Αριθμός μηνυμάτων : 250
Τόπος : Καβάλα

Οικονομική κρίση. Δέκα επτά λόγοι για να μας αρέσει ! Empty Απ: Οικονομική κρίση. Δέκα επτά λόγοι για να μας αρέσει !

Την / Το Τρι 10 Σεπ 2013, 10:47
Φήμη μηνύματος : 100% (1 ψήφοι)
Εγώ πιστεύω πως όλα τα θέματα στη ζωή πρέπει να τα αντιμετωπίζουμε με χιούμορ και καλή διάθεση. Έτσι θα μπορούμε να τα αντιμετωπίζουμε πιο εύκολα.

Ειδικά όταν το JoinType είναι Ν-1.
Φτάνει πια. Θα κάνω Query ή sql: Select petrakis from life where coderelation = Null.
Σαλονικιός
Σαλονικιός
Forum Expert
Forum Expert
Αριθμός μηνυμάτων : 350

Οικονομική κρίση. Δέκα επτά λόγοι για να μας αρέσει ! Empty Απ: Οικονομική κρίση. Δέκα επτά λόγοι για να μας αρέσει !

Την / Το Πεμ 12 Σεπ 2013, 10:44
Συμφωνώ με τον Πετράκη. Το χιούμορ μας βγάζει συχνά από δύσκολα διλήμματα και μας βοηθάει να δούμε με άλλη οπτική τα πράγματα.
Πολυξένη
Πολυξένη
VIP's
VIP's
Αριθμός μηνυμάτων : 275
Τόπος : Διαβατά

Την / Το Πεμ 12 Σεπ 2013, 17:55
Αν όχι όλα τα περισσότερα ισχύουν σε μένα... Wink

VIP's
VIP's
Αριθμός μηνυμάτων : 293

Την / Το Σαβ 14 Σεπ 2013, 19:28
Μου αρέσει που θα έχω κι εγώ μία ιστορία πόνου και δυστυχίας να λέω στις επόμενες γενιές για το παρελθόν της χώρας, όπως εμείς ακούγαμε για χούντα και κατοχή. Αλλιώς θα με πέρναγαν για πολύ φλώρο. έγραψε:Mpampoulas

Καλό. Επίσης να πω πως με εξιτάρει το γεγονός ότι κάποιοι κατανοούν ότι και οι σημερινοί νέοι (και όχι μόνο) περνούν δύσκολα. Ίσως και το ίδιο δύσκολα με τη γενιά που πέρασε κατοχή και χούντα.
Χανιώτης
Χανιώτης
Μάχιμοι
Μάχιμοι
Αριθμός μηνυμάτων : 535
Τόπος : Κίσσαμος Χανίων

Την / Το Κυρ 17 Ιουλ 2016, 22:50
ΚΑ
ΤΑ
ΠΛΗ
ΚΤΙ
ΚΟ
.

Κοινωνικό άτομο
Κοινωνικό άτομο
Αριθμός μηνυμάτων : 110
Τόπος : Τορόντο Καναδά

Την / Το Δευ 18 Ιουλ 2016, 10:40
@Μπαμπούλας έγραψε:17.Μου αρέσει που θα έχω κι εγώ μία ιστορία πόνου και δυστυχίας να λέω στις επόμενες γενιές για το παρελθόν της χώρας, όπως εμείς ακούγαμε για χούντα και κατοχή. Αλλιώς θα με πέρναγαν για πολύ φλώρο.

Πολύ καλό. Ήδη κάποιοι το λένε επειδή σπούδασα και έφυγα από το σπίτι από όταν ήμουν 18.

Forum Expert
Forum Expert
Αριθμός μηνυμάτων : 350

Την / Το Δευ 18 Ιουλ 2016, 15:49
Καλά όλοι έχουμε μια τέτοια ιστορία... και όλοι φάγαμε στη μούρη παλιές καλές ιστορίες των γονιών και των συγγενών ομού.
Marietta
Marietta
VIP's
VIP's
Αριθμός μηνυμάτων : 201

Την / Το Δευ 18 Ιουλ 2016, 22:30
Μπορεί να πεινάμε αλλά το χιούμορ μας δεν το χάνουμε.....παρήγορο αυτό

Forum Expert
Forum Expert
Αριθμός μηνυμάτων : 455
Τόπος : Κατερίνη

Την / Το Τρι 19 Ιουλ 2016, 13:14
Δε παινάμε ακόμη, αλλά και να πεινούσαμε ο Έλληνας βρίσκει αισιοδοξία μέσα στην απαισιοδοξία. Είναι κάτι στο δεσοξυριβοζονουκλεϊκό οξύ του. tongue Smile Very Happy

Μπάρμπας
Κοινωνικό άτομο
Κοινωνικό άτομο
Αριθμός μηνυμάτων : 110
Τόπος : Τορόντο Καναδά

Την / Το Πεμ 30 Μάης 2019, 22:16
Παιδιά, συγνώμη αν είναι χαζό που γράφω εδώ μετά από τόσο καιρό που έχει να γράψει κάποιος όμως βρήκα το θέμα διαβάζοντας και με άγγιξε. Είδα τι έγραψα και το σχόλιο του Γιώργου που σχολίασα. Τώρα το βλέπω μετά 3 χρόνια και λέω πόσο καλά είχαμε προβλέψει ότι θα πέσει πόνος. Η αλητοπαρέα τελικά κατάφερε να φέρει τη δυστυχία στην όμορφη πατρίδα μας και μόνο χιουμοριστικά μπορούμε να το δεχτούμε όλο αυτό. Που είναι μωρέ ο Έλληνας; Πόσο βαθιά κοιμάται;

Κοινωνικό άτομο
Κοινωνικό άτομο
Αριθμός μηνυμάτων : 145
Τόπος : Πάτρα

Την / Το Σαβ 08 Ιουν 2019, 21:37
Η αλητοπαρέα πολλά κατάφερε, ακόμη και να καταλύσει το σύνταγμα αλλά δε βλέπω καμιά αντίδραση από κάπου. Αυτό είναι το χειρότερο.

Κοινωνικό άτομο
Κοινωνικό άτομο
Αριθμός μηνυμάτων : 95
Τόπος : Άργος, Αργολίδα

Την / Το Πεμ 13 Ιουν 2019, 13:18
Ποιος θέλεις να αντιδράσει; Αφού μας έχουν ψεκάσει και συνεχίζουν, μας δηλητηρίασαν το νερό που πίνουμε. Ο Θεός όμως κάτι σχεδιάζει για μας τους Έλληνες και εμείς οφείλουμε να είμαστε έτοιμοι να συμμετέχουμε σε αυτό όσο δύσκολο κι αν είναι.

Κοινωνικό άτομο
Κοινωνικό άτομο
Αριθμός μηνυμάτων : 100
Τόπος : Καλαμάτα

Την / Το Πεμ 13 Ιουν 2019, 13:28
Όλα για το χρήμα δεν γίνονται; Απλά εμείς βρίσκουμε λόγους να γελάμε.

Αλαντίν
Κοινωνικό άτομο
Κοινωνικό άτομο
Αριθμός μηνυμάτων : 130
Τόπος : Πάτρα

Την / Το Παρ 14 Ιουν 2019, 12:09
Σωστά, έχουμε καταντήσει καταθλιπτικοί και περιμένουμε να γίνει κάτι να μας ανεβάσει, ξεχνάμε τα προβλήματα επειδή βλέπουμε τα χειρότερα στην τηλεόραση.
Ντάλια
Ντάλια
Κοινωνικό άτομο
Κοινωνικό άτομο
Αριθμός μηνυμάτων : 120
Τόπος : Χαλκίδα

Την / Το Παρ 21 Ιουν 2019, 19:18
Καλά αυτό είναι τρικ για να μας έχουν σαν πρόβατα. Όμως ο Έλληνας πάντα προσπερνάει τα εμπόδια και πετυχαίνει. Θα ξεβρομίσουμε σύντομα.
Αννέτα
Αννέτα
Επίτιμο Μέλος
Επίτιμο Μέλος
Αριθμός μηνυμάτων : 320
Τόπος : Ας μείνει μεταξύ μας

Την / Το Δευ 24 Ιουν 2019, 14:01
Όλα είναι σάπια. Όλα είναι φτιαγμένα και στημένα. Ας μας φωτίσει ο Θεός να αντιδράμε σωστά στις προκλήσεις.

Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης